Jesteś tutaj: Start / O Bibliotece

O Bibliotece

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna położona jest w centrum miasta powiatowego Ropczyce. Od ponad 50 lat pełni funkcje lokalnych wrót do wiedzy, kultury, a także centrum informacyjnego nie tylko o regionie. Po przełomie 1989r. zapewnia dostęp do informacji służących rozwojowi demokracji obywatelskiej.

Działając na podstawie Ustawy o bibliotekach i Statutu, na Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, poza działalnością podstawową, informacyjną, gromadzeniem i udostępnianiem zbiorów – spoczywa obowiązek propagowania książki i upowszechniania czytelnictwa poprzez realizowanie różnorodnych form pracy kulturalno-oświatowej na rzecz środowiska lokalnego.

Do najważniejszych zadań Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach należy merytoryczna opieka nad siecią bibliotek w pozostałych gminach powiatu: Sędziszów Młp., Wielopole Skrzyńskie, Ostrów oraz Iwierzyce.

Biblioteka posiada w swoich zbiorach 62 648 książek o łącznej wartości 586 237,78 zł.

Artykuły

Przejdź do - ŚLADY  DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ W NASZYM MIEŚCIE – OTWARTY WYKŁAD PROF. WŁADYSŁAWA TABASZA

ŚLADY DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ W NASZYM MIEŚCIE – OTWARTY WYKŁAD PROF. WŁADYSŁAWA TABASZA

1 września 1939 r. wybuchła  największa  wojna w historii. Trwała 6 lat i pochłonęła ponad 72 miliony istnień ludzkich. Nie ominęła również Ropczyc. W tym roku mija  82 lata od tamtych tragicznych wydarzeń.  Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania wykładu prof. Władysława Tabasza, który odbędzie się 8 IX 2021 r. o godz. 9.00 w Czytelni MiPBP w Ropczycach, ul. Grunwaldzka 19. Serdecznie zapraszamy.

3 września 2021
Czytaj więcej o: ŚLADY DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ W NASZYM MIEŚCIE – OTWARTY WYKŁAD PROF. WŁADYSŁAWA TABASZA