Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - „Drogi Święty Mikołaju…”

„Drogi Święty Mikołaju…”

6 grudnia obchodzimy Mikołajki, przyjmujemy prezenty, obdarowujemy podarkami innych i wczuwamy się powoli w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. 

10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: „Drogi Święty Mikołaju…”
Przejdź do - Niepodległa w pieśni i poezji

Niepodległa w pieśni i poezji

Biblioteka wraz z  Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej, kończąc obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowała spotkanie dla młodzieży z ropczyckiej szkoły średniej. W piątek, 30 listopada w Czytelni, prof. Władysław Tabasz – prezes TPZR i członek Komitetu Honorowego Gminnych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wygłosił wykład pt. Pieśń i poezja w służbie Niepodległej.

3 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Niepodległa w pieśni i poezji
Przejdź do - Drzewko Pamięci

Drzewko Pamięci

29 listopada w Oddziale dla dzieci uczniowie klasy II B Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach wraz z wychowawczynią panią Emilią Pawełek i trzema babciami uczniów panią Anną Surowiec, Stanisławą Gondek i Heleną Juchno przybyli na warsztaty historyczne, których tematem było 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

30 listopada 2018
Czytaj więcej o: Drzewko Pamięci
Przejdź do - Książkowe wróżby andrzejkowe

Książkowe wróżby andrzejkowe

Radosny czas andrzejkowy to doskonała okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczęciem adwentu. Kiedyś  wróżby andrzejkowe były przeznaczone wyłącznie dla niezamężnych dziewcząt i miały charakter matrymonialny.

 

30 listopada 2018
Czytaj więcej o: Książkowe wróżby andrzejkowe
Przejdź do - Poradnik Bibliotekarza o nas

Poradnik Bibliotekarza o nas

 Miło nam poinformować, że w najnowszym numerze Poradnika Bibliotekarza (11/2018) w artykule „100-lecie Niepodległej Polski na stronach internetowych bibliotek publicznych” znalazła się także między innymi informacja na temat działań naszej biblioteki związanych z jubileuszem.

29 listopada 2018
Czytaj więcej o: Poradnik Bibliotekarza o nas
Przejdź do - Nasza droga do niepodległości

Nasza droga do niepodległości

Cały rok 2018 to w Polsce czas świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Filia w Lubzinie także włączyła się w uroczystości, by przekazać młodemu pokoleniu nie tylko wiedzę, fakty, opis tamtejszych wydarzeń, ale przede wszystkim, by uświadomić im, jak wielkim darem jest wolność.

28 listopada 2018
Czytaj więcej o: Nasza droga do niepodległości
Przejdź do - Miś Tuliś u przedszkolaków

Miś Tuliś u przedszkolaków

Dzień Pluszowego Misia był w tym roku bardzo pogodnym i wesołym świętem dla przedszkolaków w Witkowicach. Dzieci w Publicznym Przedszkolu nr 3 odwiedził polarny Miś Tuliś, który tego dnia czytał dzieciom bajki, wierszyki i opowiadania o swoich przyjaciołach misiach.

28 listopada 2018
Czytaj więcej o: Miś Tuliś u przedszkolaków