Usługa biblioteczna „Książka na telefon”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 listopada 2021

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ropczycach  umożliwia korzystanie ze zbiorów poprzez usługę „Książka na telefon”.

 

 

 

Regulamin usługi bibliotecznej „Książka na telefon”

Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach

 

§ 1. PRAWO KORZYSTANIA

 1. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ropczycach (dalej zwana Biblioteką umożliwia korzystanie ze zbiorów poprzez usługę „Książka na telefon”.
 1. Usługa realizowana jest w miarę możliwości technicznych i personalnych Biblioteki.
 2. Z usługi „Książka na telefon” mogą korzystać osoby starsze, niepełnosprawne bądź nie mające innej możliwości dotarcia do biblioteki, mieszkające na terenie miasta   i gminy Ropczyce.
 3. W ramach usługi „Książka na telefon” usługa dostawy i odbioru książek jest bezpłatna.
 4. Prawo korzystania z usługi „Książka na telefon” nabywa się z chwilą zapisania się do biblioteki i otrzymania karty bibliotecznej obowiązującej w całej sieci Biblioteki.
 5. Książki można zamawiać telefonicznie w bibliotece w Ropczycach oraz wszystkich Filiach bibliotecznych.
 6. Książki zwracane przez czytelników będą kierowane na 4 – dniową kwarantannę.
 7. Istnieje możliwość zapisu do Biblioteki osoby niewychodzącej z domu. Należy telefonicznie zgłosić chęć zapisu do Biblioteki w najbliższej placówce, a następnie wypełnić deklarację dostarczoną przez bibliotekarza i złożyć zamówienie. Przy kolejnej wizycie bibliotekarz dostarczy kartę biblioteczną wraz z zamówionymi książkami.
 
§ 2. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Kwestie związane z ochroną danych osobowych przetwarzanych przez Bibliotekę określa § 6 Regulaminu Wypożyczalni Biblioteki oraz Filii bibliotecznych.
 
§ 3. WYPOŻYCZANIE
 1. Czytelnik jednorazowo może wypożyczyć 5 książek (literatury popularnonaukowej, beletrystyki) lub pozycje „książki mówionej”.
 2. Usługa nie obejmuje książek z księgozbioru podręcznego oraz wypożyczeń międzybibliotecznych.
 

§ 4. PRZEPISY KOŃCOWE 

W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie przepisy Regulaminu Wypożyczalni Biblioteki oraz Filii bibliotecznych.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Książka na telefon

  Książka na telefon