Zmiany w katalogu bibliotecznym SOWA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 kwietnia 2018

Biblioteka od kilku lat udostępnia elektroniczne księgozbiór. Bibliotekarze pracują  w systemie informatycznym SOWA, który jest wielkim udogodnieniem dla czytelników, mogących zdalnie, zamawiać, rezerwować i prolongować książki, a także przeglądać katalog biblioteczny W ostatnim czasie został on zmodyfikowany.

Nastąpiła zmiana nazw operacji związanych z dokonywaniem wypożyczeń i zamówień książek. Dotychczasowe terminy zamawianie i rezerwacja zostały zastąpione przez nazwy bardziej przyjazne i zrozumiałe jak: wypożycz (zielona ikonka) oraz zapisz się (ikonka pomarańczowa) – dotyczy książek zamawianych, które w danym momencie są wypożyczone. Dotychczasowy schowek zastąpiono znanym ze sklepów internetowych koszykiem. Ma on większą funkcjonalność, ponieważ pozwala zachować książki, które wrzucimy podczas pierwszej wizyty do kolejnej na stronie WWW.

Zmienił się także sposób wyszukiwania informacji. Wystarczy wpisać tylko pojedynczy wyraz, np. zdrowie, a w katalogu pojawią się wszystkie pozycje, które posiada biblioteka  na ten temat – jest to wyszukiwanie proste. Po przełączeniu na funkcję wyszukiwanie zaawansowane czytelnik ma możliwość wyszukiwania już konkretnej pozycji według autora czy tytułu. Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i katalogu online.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zmiany w katalogu bibliotecznym SOWA

    Zmiany w katalogu bibliotecznym SOWA